top of page
 • 4 Günlük Eğitim Çiçekçi Olmak İçin Yeterli midir?
  Profesyonel Çiçekçilik Eğitim programları (Temel, Orta veya İleri Seviye) ülkemizdeki katılımcıların zaman, gelir vb. ihtiyaçlarına uygun olarak oluşturulmuştur. Tüm seviyeler yoğunlaştırılmış eğitimlerdir. Katılımcılara eğitim sonra pratik yapabilmeleri için kaynaklar, pratik alanları sunulmaktadır. Dünyadaki eğitimlere de bakıldığında Çiçek Tasarım Eğitimleri, Çiçekçilik Kursları, Okulları uzun soluklu değildir. Esas olan temel bilgileri öğrenmek ve pratik yapmaktır. Bu sebeptendir ki 4 günlük eğitim, çiçekçi olmak için yeterlidir! Özel derslerimizin fiyatları ve süreleri, eğitim kapsamına göre değişiklik gösterdiğinden bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.
 • Buse Ekinci ile Florart Bağlantısı Nedir?
  Buse Ekinci, 2014 yılında uzun yıllardır hayalini kurduğu ”Profesyonel Çiçekçilik Eğitimleri” programının çalışmalarını bitirmiş yeni girişimi için bir isim bulmuş, logosunu seçmiş, sloganı yazmış, kendisine destek olacağını düşündüğü bir kişiyi ortak yapmıştır. Bu ortaklık iki sene içinde tatsız bir hal almış ve sona ermiştir. Hile ile bu marka diğer ortak tarafından hala kullanılmaktadır. Buse Ekinci’ nin tüm çalışmaları eğitmen olmayan ve eğitmenlik tecrübesi olmayan kişi tarafından kopya edilmektedir. Buse Ekinci hala bu markanın resmi sahibidir. Site verilerine ulaşamadığı için 2016 da Çiçek Tasarım Okulu’nu kurmuş, öğrencilerini bu marka altında yetiştirmeye devam etmektedir.
 • Neden Çiçek Tasarım Okulunu Seçmelisiniz?
  Çünkü, Son yıllarda çiçek tasarımlarının popülerleşmesiyle çiçekçilik sektörü de paralel olarak gelişmeye başladı. Her geçen gün, sektöre yeni girişimciler katılmaktadır. Bunların bir kısmı çiçekçi, bir kısmı kurs benzeri kurumlar, malzemeciler, toptancılar, üreticiler gibi firmalardır. Sektöre çiçekçi, çiçek tasarımcısı olarak katılmak kolay, kalıcı olmak zordur. Önümüzdeki seneler boyunca tasarımcılar artmaya devam edecektir. Kimi eğitimli, kimi eğitimsiz… Sağlam bir başlangıç yapmak için eğitim önemli. Sadece eğitim almak değil tabi, öğrenmeyi de bırakmamak gerekli. Öğrendiğini pratik yapmak ve gelişime ayak uydurmak da. Siz de bu sektörde kalıcı olmak istiyorsanız, işin sırrı budur. Çiçek Tasarım Okulu tecrübesiyle bu sırrı sizinle paylaşmaktadır. Çünkü, Çiçek Tasarım Okulu, tüm katılımcılarına mezun olduktan sonra danışmanlık vermekte, onlara ilk adımlarında destek olmaktadır. Şimdiye kadar biriktirdiği mezunlarından oluşan network ile tüm katılımcılar buluşmakta, birbirleriyle bilgi alışverişi yapmaktadırlar. Yine eğitim sonrası kendilerini geliştirmeleri için pratik atölyesi fırsatı da verilmektedir. Tüm bu hizmetler karşılığında katılımcıların keselerine en uygun hizmet bedelini talep etmektedir. Çünkü, Türkiye’de çiçekçilik sektöründe öğretmek arzusuyla çalışan tek kurumdur Çiçek Tasarım Okulu. Çiçek Tasarım Okulu kurucusu ve eğitmeni Buse Ekinci Türkiye’ye ”Çiçekçilik Profesyonel Eğitimi” programını hazırlayan, eğitimleri başlatan, ”yeni nesil çiçekçilik” anlayışını getiren ilk eğitmendir. Şimdiye kadar yüzlerce yeni nesil çiçekçi yetiştirmiştir. Buse Ekinci, tüm tecrübelerini katılımcılara Çiçek Tasarım Okulu ile aktarmakta ve çiçek tasarım sanatını tüm prensipleri ile doğru şekilde öğretmektedir. Son zamanlarda çiçekçilerin ek iş olarak açtığı atölyeler görmeye başladık. Bunların teorik ve teknik bakımdan tatmin etmeyen hobi çalışmaları olduğunu görüyoruz. Çiçek Tasarım Okulu, eğitimci kimliği ile hayata geçirdiği çalışmalarının temelini, teknik bilgi ve deneyim paylaşımı, en son yenilikleri öğretme isteği oluşturmaktadır. Teknik dizilimler, bakım bilgileri ile yeni nesil çiçekçileri sağlam bir alt yapı ile yetiştirmeyi hedefliyor, sizleri de bekliyoruz.
 • Temel Seviye Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitimi’ne katılmadan diğer programlara katılım gösterebilir miyim?
  Orta ve ileri seviye eğitim programları, başlangıç seviye eğitim programının tamamlayıcısı değil ama devamı niteliğindedir. Bir çiçekçi açmak, çiçek bakım ve düzenlemesinde yeterlilik kazanmak için temel seviye eğitimi yeterlidir. Orta ve ileri seviye eğitimlere katılım tercihe bağlıdır. Orta ve ileri seviye eğitimlere konu teorik bilgiler ve tasarım tekniklerinde temel seviyedeki bilgiler kullanıldığından, eğitim sürecine “temel seviye profesyonel çiçek tasarımı eğitimi” programından başlanılması tavsiye edilir.
 • Şehir dışından katılım koşulları nedir?
  Çiçek Tasarım Okulu, Çiçekçilik Kursu Eğitim’lerine şehir içinden ve şehir dışından katılım olmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu programlarımızın içeriği birebir aynıdır. Şehir dışından katılacak olan adaylar, takvimlerine uyan programlara katılım gösterebilirler. Çiçek Tasarım Okulu, eğitimlere şehir dışından katılım gösterecek adayların ulaşım ve konaklama masraflarını üstlenmez. Önceki katılımcıların deneyimlerinden dolayı yakın mesafedeki otellerin bilgilerini paylaşabiliriz. İsteğe göre ücreti katılımcıya ait olmak üzere güvenilir bir şoför ile havaalanından alınıp, bırakılabilirsiniz. Bu bilgi için de danışabilirsiniz.
 • Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitimleri “Çiçekçi İşletmesi” Derslerini de İçerir mi?
  Eğitimler, canlı çiçeklerin satın alma aşaması, temizliği, bakımı, saklanma koşulları, düzenleme teknikleri, fiyatlandırılması ve satışa sunulmasına kadar olan süreçteki teknik ve teorik dersleri içerir. Çiçekçi işletmeciliğini ilgilendiren finansal yönetim, pazarlama yönetimi ve insan kaynakları yönetimi gibi konular eğitim kapsamı dışındadır.
 • Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitimi ardından çiçekçi açabilir miyim ?
  Buse Ekinci eğitmenliğinde gerçekleşen Çiçek Tasarım Okulu “profesyonel kesme çiçek bakım ve düzenleme eğitim” leri, çiçekçi olmak için sıfırdan başlamak isteyen adaylara uygun bir şekilde programlanmıştır. Bir çiçekçinin başlıca bilmesi gereken teknik ve teorik bilgilerin konu edildiği eğitim süreci ardından; en az üç ay kadar pratik yaptıktan sonra katılımcı çiçekçi açabilir. Katılımcının kendisine önerilen yardımcı kaynaklar ile pratik yapması mühimdir. Atölyemiz sadece mezunlarımıza özel aylık pratik günleri düzenlemektedir.
 • “Profesyonel Çiçek Tasarımı” Nedir ?
  Hindistana uzanan bir hikayesi vardır çiçek düzenlemenin. Temel prensiplerini doğadan ve bunu fark eden tasarımcıların oluşturduğu kurallarla dizilim yapılır. İkebana ilk çiçek düzenleme sanatıdır. Günümüzde bu sanat, değişmiş ve gelişmiş olup modern bir hal almıştır. Çiçeklerin dizilim stilleri, temel prensipleri ( orantı, denge, proporsiyon, ritim), malzeme tanıtımı, çiçek bakımı gibi her çiçekçinin sahip olması gereken bilgileri içeren derslerden oluşur. Profesyonel çiçek tasarımı eğitimi çiçekçi olmak isteyen aday için sağlam bir temel oluşturur. Kendi yaratıcılığı ve özgün düzenlemelerine imza atması için gerekli koşulları sağlar. Kariyerine bu alanda devam edecek olan adaylara müşteri memnuniyeti ve bağlılığını sağlayacak önemli paylaşımlarda bulunur.
bottom of page