Sıkça Sorulan Sorular, Bilmek İstedikleriniz 2017-01-09T19:35:55+00:00

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Çiçek Tasarım Okulu? 2017-07-18T13:34:32+00:00

Son yıllarda çiçek tasarımının popülerleşmesiyle birlikte benzer eğitim kurumları çoğaldı. Daha çok çiçek tasarımcılarının ya da dükkan sahiplerinin, ek iş olarak açtığı eğitimler görmeye başladık. Genele bakıldığında, ağırlıklı olarak teorik ve teknik bakımdan tatmin etmeyen hobi çalışmaları yapıldığını görüyoruz. Eğitimci kimliğimiz ile hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızın temelini teknik bilgi ve deneyim paylaşımı, en son yenilikleri öğretme isteği oluşturuyor. 2011’den beri verdiğimiz çiçekçilik kurslarında, gelişmiş ülke standartlarında bir eğitim programını kullanıyoruz. Teknik dizilimler, bakım bilgileri ile yeni nesil çiçekçileri sağlam bir alt yapı ile yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Ve tabiki, Türkiye’de ilk profesyonel çiçek tasarımı okulunun kurucusu ve eğitmeni Buse Ekinci sadece Çiçek Tasarım Okulu’nda.

Eğitimler Esnasında Yemek ve Yemek Molası Veriliyor Mu? 2014-06-30T23:05:51+00:00

Atölye derslerindeki öğlen yemeği programa dahildir.
13:00-13:30 arasında yemek molası verilir.
Özel beslenme grubundakiler, öğlen yemeklerini/ara öğünlerini yanlarında getirebilirler.

Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitimi Sonrası Verilen “Katılım Belgesi” nin Geçerliliği Var Mıdır? 2014-06-30T23:05:20+00:00

Ülkemizde çiçek tasarımcısı olmak ve bir çiçekçi açmak için alınması mutlak olan resmi bir “kesme çiçek bakım ve düzenleme eğitimi” yoktur.
Florart İstanbul Çiçek Tasarımı Eğitim’leri sonrası verilen Buse Hekimci onaylı “katılım belgesi”, katılımcının eğitim konusu derslerdeki yeterliliğini göstermek amacı ile düzenlenmektedir. Bu belge katılımcılara, mesleklerinde ilerledikleri yolda iyi bir referans olacaktır.
Kanunen çiçekçilerin sahip olmasu gereken “Ustalık Belgesi” ve “Edinme Koşulları” ile ilgili bilgiler ise Florart Eğitimleri esnasında dokümantasyon olarak sunulmaktadır.

Başlangıç Seviye Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitimi’ne katılmadan diğer programlara katılım gösterebilir miyim? 2014-06-30T23:04:38+00:00

Orta ve ileri seviye eğitim programları, başlangıç seviye eğitim programının tamamlayıcısı değil ama devamı niteliğindedir. Bir çiçekçi açmak, çiçek bakım ve düzenlemesinde yeterlilik kazanmak için başlangıç seviye eğitimlerimiz yeterlidir. Orta ve ileri seviye eğitimlere katılım tercihe bağlıdır.
Orta ve ileri seviye eğitimlere konu teorik bilgiler ve tasarım tekniklerinde başlangıç seviyedeki bilgiler kullanıldığından, eğitim sürecine “başlangıç seviye profesyonel çiçek tasarımı eğitimi” programından başlanılması tavsiye edilir.
Eğitimlerimiz dünya standartlarında çiçek tasarımı tekniklerini konu edindiğinden, çiçek bakım ve düzenleme konusuna Florart farkı ile ile yeniden yaklaşmak ve profesyonel bir gözle bakmak için katılımcılarımızı ilk olarak “Başlangıç Seviye Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitimi” programına yönlendirmekteyiz.

Daha kısa süreli “Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitim” programlarınız var mı? 2014-06-30T23:04:08+00:00

Başlangıç, Orta veya İleri Seviye Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitim programlarından herhangi biri yerine daha kısa süreli bir eğitim programı tercih eden katılımcı adayları, uzmanlaşmak istedikleri alanlarda özel ders hizmetimizden yararlanabilirler.
Özel derslerimizin fiyatları ve süreleri, eğitim kapsamına göre değişiklik gösterdiğinden bilgi almak için hangi derslerle ilgilenildiğini belirten bir e-mail ile Florart İstanbul web sitesi üzerinden veya iletisim@florartistanbul.com adresinden iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Her bir özel ders yaklaşık 120 dakikadır.

Şehir dışından katılım koşulları nedir? 2014-06-30T23:03:37+00:00

Florart Çiçek Tasarımı Eğitim’lerine şehir içinden ve şehir dışından katılım olmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu programlarımızın içeriği birebir aynıdır. Şehir dışından katılacak olan adaylar, takvimlerine uyan programlara katılım gösterebilirler.
Florart, eğitimlere şehir dışından katılım gösterecek adayların ulaşım ve konaklama masraflarını üstlenmez.

“Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitim” leri “Çiçekçi İşletmesi” Derslerini de İçerir mi? 2014-06-30T23:03:10+00:00

Eğitimler, canlı çiçeklerin satın alma aşaması, temizliği, bakımı, saklanma koşulları, düzenleme teknikleri, fiyatlandırılması ve satışa sunulmasına kadar olan süreçteki teknik ve teorik dersleri içerir. Çiçekçi işletmeciliğini ilgilendiren finansal yönetim, pazarlama yönetimi ve insan kaynakları yönetimi gibi konular eğitim kapsamı dışındadır.

“Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitimi” ardından çiçekçi açabilir miyim ? 2014-06-30T23:02:53+00:00

Buse Hekimci eğitmenliğinde gerçekleşen Florart “profesyonel kesme çiçek bakım ve düzenleme eğitim” leri, çiçekçi olmak için sıfırdan başlamak isteyen adaylara uygun bir şekilde programlanmıştır. Bir çiçekçinin başlıca bilmesi gereken teknik ve teorik bilgilerin konu edildiği eğitim süreci ardından; katılımcı çiçekçi açabilir.
Katılımcının kendisine önerilen yardımcı kaynaklar ile pratik yapması mühimdir.

“Profesyonel Çiçek Tasarımı” Nedir ? 2014-06-30T23:00:15+00:00

Çiçek bakım ve düzenleme alanında dünya standartlarında yapılan çalışmalara konu teknikleridir. Bir sanat eğitimi değildir. Çiçeklerin dizilimleri, renk uyumu, stilleri, malzeme kullanımı, yeşillendirme, çiçekleme, vazolama, kesme çiçek temizliği, bakımı gibi genel geçer ve aslında her çiçekçinin sahip olması gereken bilgileri de içeren derslerden oluşur. Çiçekçi olmak isteyen aday için sağlam bir temel oluşturur. Kendi yaratıcı ve özgün düzenlemelerine imza atması için gerekli koşulları sağlar. Kariyerine bu alanda devam edecek olan adaylara müşteri memnuniyeti ve bağlılığını sağlayacak önemli paylaşımlarda bulunur.
ABD ve Avrupa’da gün geçtikçe değişen ve gelişen “çiçekçilik” anlayışına, profesyonel bir yaklaşım ile yeni bir göz ve disiplin getiren “profesyonel çiçek tasarımı eğitimi” Florart Atölye’de hafta içi ve hafta sonu zaman seçenekleri ile ilgililerin katılımına sunulmaktadır.