Processed with VSCO with t1 preset

Bu yıl süs bitkileri sektöründeki boşluklar hızla kapanmaya başladı. Farklı sektörlerden, farklı meslek gruplarındaki uzmanlar, mesleklerini değiştirip gelişmekte olan bu sektöre adım atıyorlar. Çiçek Tasarım Okulu olarak farklı meslek gruplarından bir çok katılımcı ile tanışıp yeni seçtikleri bu mesleklerinde ilk adımı atmalarına destek oluyoruz.  Çiçekçiliği yeni meslek olarak tercih eden avukat, tıp doktoru, bankacı, borsacı, restaurant işletmecisi, turizm rehberi, hemşire, yazılımcı, psikolog, mimar… gibi renkli bir  portföy var.

Kübra Azer;

Bir kaç ay önce ”Dandelion Dizayn” markası ile iç mimarlığını kendi yaptığı çiçek ve aksesuar tasarımı mağazasını Ankara’da açtı. Bundan yaklaşık 6 ay önce temel seviye çiçekçilik eğitimi alan Kübra Azer, atölyeye geldiğinde planını yapmış, mağazasının yerini seçmiş, eğitim almaya değil de onay almaya gelmiş gibiydi. Dandelion, kara hindiba dediğimiz, beyaz polenlerinden üfleyerek oynadığımız yuvarlak şekildeki bitki. www.designdandelion.com adresinden hakkımızda yazısını da mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Girişimciler için ilham verici olmamış mı? Tasarımları tek tek incelerken arkada çalan müzikle bütünleşmiş keyifli bir seyir de olacak aynı zamanda.

Kübra eğitimi aldıktan kısa bir süre sonra mağazasının çizimlerini gönderdi bana. Bu arada evinden çiçek düzenlemeleri yapıp pratiğini geliştirdi. Mağazanın inşaatı çoktan başlamıştı. Yaptırmak istediği çekmeceli ahşap, aksesuarlar için pırıl pırıl sergi alanı, vitrin, atölye alanı, girişi, bahçesi… Herşey dediği gibi olmuş. Resimleri sizinle de paylaşacağım.

Her mezunumuz hayallerini gerçekleştirdiğinde bu mutluluğu birlikte paylaşıyoruz. Sanıyorum beni bu işe bağlayan bir unsur da bu mutluluk. Kübra aynı zamanda iç mimar olduğu için tasarlamak, bitkileri düzenlemek onun için daha kolay oluyor. Tercih ettiği çiçekler, renk uyumları, kullandığı aksesurlar ve konseptler ile benim de beğeni ile takip ettiğim bir marka haline geldi Dandelion Dizayn. Açıkcası Ankara için de büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

İşini severek ve yürekten yapan, dürüst her kişinin başarılı olacağına inancım sonsuz. Bu sektörün gelişmesine çiçek sevgisinin katkısı çok büyük olacak, oluyor da. Bize de keyifle takip etmesi ve desteklemesi kalıyor.

Dandelion Dizayn Randevu ve iletişim için,

https://www.designdandelion.com

instagram @dandeliondesign

Tel: 0(312) 436 63 55

Mobil: 0(505) 815 39 75