Memur Şehrinden Modern Çiçek Tasarımcıları; Dandelion Design

Processed with VSCO with t1 preset

Bu yıl süs bitkileri sektöründeki boşluklar hızla kapanmaya başladı. Farklı sektörlerden, farklı meslek gruplarındaki uzmanlar, mesleklerini değiştirip gelişmekte olan bu sektöre adım atıyorlar. Çiçek Tasarım Okulu olarak farklı meslek gruplarından bir çok katılımcı ile tanışıp yeni seçtikleri bu mesleklerinde ilk adımı atmalarına destek oluyoruz.  Çiçekçiliği yeni meslek olarak tercih eden avukat, tıp doktoru, bankacı, borsacı, restaurant işletmecisi, turizm rehberi, hemşire, yazılımcı, psikolog, mimar… gibi renkli bir  portföy var.

Kübra Azer;

Bir kaç ay önce ”Dandelion Dizayn” markası ile iç mimarlığını kendi yaptığı çiçek ve aksesuar tasarımı mağazasını Ankara’da açtı. Bundan yaklaşık 6 ay önce temel seviye çiçekçilik eğitimi alan Kübra Azer, atölyeye geldiğinde planını yapmış, mağazasının yerini seçmiş, eğitim almaya değil de onay almaya gelmiş gibiydi. Dandelion, kara hindiba dediğimiz, beyaz polenlerinden üfleyerek oynadığımız yuvarlak şekildeki bitki. www.designdandelion.com adresinden hakkımızda yazısını da mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Girişimciler için ilham verici olmamış mı? Tasarımları tek tek incelerken arkada çalan müzikle bütünleşmiş keyifli bir seyir de olacak aynı zamanda.

Kübra eğitimi aldıktan kısa bir süre sonra mağazasının çizimlerini gönderdi bana. Bu arada evinden çiçek düzenlemeleri yapıp pratiğini geliştirdi. Mağazanın inşaatı çoktan başlamıştı. Yaptırmak istediği çekmeceli ahşap, aksesuarlar için pırıl pırıl sergi alanı, vitrin, atölye alanı, girişi, bahçesi… Herşey dediği gibi olmuş. Resimleri sizinle de paylaşacağım.

Her mezunumuz hayallerini gerçekleştirdiğinde bu mutluluğu birlikte paylaşıyoruz. Sanıyorum beni bu işe bağlayan bir unsur da bu mutluluk. Kübra aynı zamanda iç mimar olduğu için tasarlamak, bitkileri düzenlemek onun için daha kolay oluyor. Tercih ettiği çiçekler, renk uyumları, kullandığı aksesurlar ve konseptler ile benim de beğeni ile takip ettiğim bir marka haline geldi Dandelion Dizayn. Açıkcası Ankara için de büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

İşini severek ve yürekten yapan, dürüst her kişinin başarılı olacağına inancım sonsuz. Bu sektörün gelişmesine çiçek sevgisinin katkısı çok büyük olacak, oluyor da. Bize de keyifle takip etmesi ve desteklemesi kalıyor.

Dandelion Dizayn Randevu ve iletişim için,

https://www.designdandelion.com

instagram @dandeliondesign

Tel: 0(312) 436 63 55

Mobil: 0(505) 815 39 75

By |2017-08-17T19:04:44+00:00Temmuz 25th, 2017|Çiçek Festivali, İstanbul|Memur Şehrinden Modern Çiçek Tasarımcıları; Dandelion Design için yorumlar kapalı

About the Author:

1981 İstanbul doğumlu, kesme çiçek tasarımcısı. 2003 yılında Sinema-Televizyon alanında eğitim aldı. Yakın bir arkadaşının düğün organizasyonuna, çiçek düzenlemeleri yaparak dahil olması ile çiçek tasarımı dünyasının kapılarını açtı. Halen zevkle devam ettirmekte olduğu mesleğinin temeli olan ‘Çiçek Tasarımı Eğitimi’ni ABD’nin Şikago kentinde, ‘Chicago School of Flower’ da aldı. 2008 yılında Türkiye’ye döndükten sonra çiçek tasarımı çalışmalarına mesleğe yönelik ve hobi amaçlı atölye dersleri vererek devam etti. 2009-2012 yılları arasında Hamarat Diva İstanbul’da canlı çiçek tasarımı eğitmenliği ve Naydu Çiçek’te mağaza işletmeciliği & kesme çiçek tasarımcılığı yaptı. 2012 yılında bir çocuk annesi olan Buse Ekinci 2013 - 2016 yılları arasında Florart markası ile çiçekseverleri hayalleri ile buluşturdu. 2017 yılından beri yine kendi kurduğu Çiçek Tasarım Okulu markası altında profesyonel çiçekçiliğe yönelik mesleki eğitimler veriyor, hobi derslerinde meraklıları ile birlikte rengârenk temalı tasarımlar yapıyor.