Yükleniyor Etkinlikler
 1. Online, Hafta içi Çiçekçilik 

 

Buse Ekinci Çiçekçilik Kursu ile çiçekçiligi evinize getiriyoruz!

Tüm çiçekler ve malzemeleri sizlere ulaştıracak şekilde ve zoom üzerinden online/canlı yapılacak eğitimlerimiz sizleri profesyonel çiçek tasarımı ve çiçekçilik mesleğine evinizde hazırlıyor.

Bu eğitimi tamamladıktan sonra yine evinizde pratikler yapacağınız şekilde ödevler veriyor, kendinizi geliştirmenizi sağlıyoruz.

Sizi Önemsiyorum!

Hayallerinizin ilk adımını beraber atıyor ve sonrasında bunu iş planına birlikte çeviriyoruz. Sizinle birlikte mağaza yeri seçiyor,  iç dekorasyonunu yapıyor, logonuza karar veriyoruz… Bu yolculuk boyunca yalnız değilsiniz. Tüm tecrübem ile birlikte yürüyeceğimiz bir programa giriş yapmış oluyorsunuz.

 

Yoğunlaştırılmış temel seviye eğitim programını tamamladığınızda, müşterilerinizin sizden talep ettiği düzenlemeleri yapmayı öğrenmiş oluyorsunuz.

Ön Bilgiler

Pratik ve  teorik derslerden oluşan bu eğitim ilk ve orta seviyeye denk gelen yoğunlaştırılmış bir programdır. Bu program grup eğitimidir. Minimum 2 kişi, maksimum 4 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim süresince çiçek bakımı, kesme çiçek ömür uzatma teknikleri, soğuk oda bilgisi, çiçek düzenleme prensipleri, çiçek düzenleme teknikleri, renkler ve renk uyumu, ürün maliyet hesaplama ve satış, yapay çiçek, kuru çiçek, mumyalanmış çiçekler, amaca yönelik çiçek düzenleme, online-offline mağaza açma, kullanılan malzeme ve ekipmanlar,  gibi konuları işlenecektir. Ders başlıkları aşağıda sıralanmıştır.

 • Çiçekten Aksesuar Yapımı,
 • Garland
 • Masa Ortası Çiçek Düzenlemesi (Sünger üzeri Düzenleme)
 • Sevgililer günü Düzenlemesi (Vazo düzenleme)
 • Gelin Buketi
 • Yaka Çiçeği
 • Market Buketi ve Buket Kaplama Düzenlemesi yapımları öğretilmektedir.

Ayrıca,

 • Çiçekçi Açmak
 • Maliyet- Satış
 • Sosyal Medya ve  Çiçekçilik ( Sosyal Medya Uzmanı ile sohbet edilecektir)
 • Fotoğrafçılık ( Fotoğraf Sanatçısı ile sohbet edilecektir)
 • Saksi Bitkileri ( Peyzaj Koordinatörü ile canlı sohbet edilecektir)
 • Reklam ve Tanıtım
 • Çiçekçilikte Marka Oluşturma
 • Marka İsmi Belirleme
 • Renk Teorisi ve Uyumu
 • Çiçekçi Mağaza İç Dekorasyonu ile ilgili de  teorik konularda işlenmektedir.

 

Katılımcılara eğitim sonunda referans mektubu yerine geçen bir Sertifika verilmektedir.

Eğitim sonrası katılımcılarımıza, tedarikçi bilgileri, dünyaca ünlü tasarımcılar ve kitaplar listesi, çiçekçilik ile ilgili dergiler, aplikasyonlar gibi kaynaklar paylaşılmaktadır.

Ayrıca talep eden katılımcılarımıza ödev sistemi ile pratik yapma fırsatı da sağlanmaktadır.

Detaylar

Eğitimlerimiz zoom uygulaması üzerinden 40 dakikalık ders süresi ve molalarından oluşmaktadır.

Saat 13:00 de yemek molası verilmektedir.

Pazartesi çiçek gönderimleri yapılmaktadır.

Eğitim, Salı’dan Cuma gününe kadar sürmektedir.

11:00- 16:00 saatlerinde uygulanacaktır.

Eğitimlerimizde kullanacağınız materyaller ve tüm ekipman size koli halinde ulaşacaktır.

Koli içindeki çiçek ve tüm materyallerimiz ithal ürünlerden oluşmaktadır ve bizzat ekibimiz tarafından paketlenip  canlı çiçeklerin size sağlam şekilde ulaşması sağlanacaktır.

Kolilerimiz en hızlı ve bozulmadan İstanbul dışına Otobüs şirketleri kargolarıyla gönderilmektedir. Çiçek kolinizi bulunduğunuz şehrin otogarından almanız gerekmektedir. Bu koli araba arka koltuklarına sığmaktadır. Otobüs Kargo ücreti eğitim ücretine dahil değildir. Şehre ve Otobüs firmasına göre değişmektedir.

İstanbul Gönderimleri Kurye ile yapılmaktadır. Ücrete dahil değildir. Ödeme Kuryeye elden yapılmaktadır ve ücreti km hesaplamasına göre değişmektedir.

Tüm materyaller atölyeden tarafından seçilecek ve eğitim ücretine dahil olacaktır.

Sertifikalar eğitim tamamlandıktan sonra adresinize kargo ile gönderilecektir.

Kayıt olmadan önce  okul ve eğitimimizle ilgili kuralları okumanız faydalı olacaktır.

Yine detaylar için çiçekçilik kursu sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa bize sitede yer alan telefon numaramızdan veya iletişim formundan mesaj bırakarak ulaşabilirsiniz.

Sınıflar dolmadan eğitimde yerinizi ayırtmak ve bu harika mesleğe ilk adımı atmak için bizi aramanız yeterli. Haydi, siz de aramıza katılın!

Biletler

Aşağıdaki numaralara, sepetinizde zaten bulunan bu etkinlik için biletler dahildir. "Bilet Al" ı tıklamak, mevcut katılımcı bilgilerini düzenlemenize ve bilet miktarlarını değiştirmenize olanak tanır.
Online
Online Mesleki Çiçekçilik Kursu
3,100.00
Sınırsız