Neden Çiçek Tasarım Okulu? Neden Buse Ekinci?

Çünkü; Türkiye’nin ilk ve en tecrübeli, yeni nesil çiçek tasarım eğitmeniyim. 2007’den beri sektördeyim, 2011 yılından beri de çiçek tasarım eğitimi vermekteyim. Bu tecrübeyle sana yardımcı olmak en sevdiğim…Öğrenmen için elimden geleni yapıyorum. Hayallerine, heyecanına ortak, endişelendiğinde, korktuğunda yanındayım. Sen mesleğe girene kadar destek olur sonrasında da ara ara yoklarım.  İhtiyaç duydukça tüm tecrübemle buralardayım.

Eğitimlerim; Farklı ülkeler ve  çiçek tasarımcılardan eğitimler aldım. Gelişmiş ülkelerdeki kaynakları takip ediyorum ve  ülkemize uyarlayıp, sana en basit şekliyle öğretiyorum. Yenilikler için  eğitim almaya da devam ediyorum.

Çünkü; cebinizi yakmaz ve karşılığını fazlasıyla alırsın; bir meslek edinmenin ederi para ile ölçülemez… Yine de ticarette fiyat belirlenmelidir.  Fiyatlandırırken girişim planınıza uygun tutmaya çalışıyorum.  Büyük girişim yapanlar, sermaye biriktirenler, kredi çekenler, yani hayal eden herkesin satın alabileceği ücrette tutmaya çalışıyorum. Tüm malzemeleri de eğitim maliyetinin içinde tutuyorum. Aynı şekilde senin de maliyetlerini düşürecek teknik ve tüyoları paylaşıyorum.

Çünkü, Türkiye’yi geziyorum; Seni yormadan düzenini bozmadan bulunduğun şehre geliyorum. Bulunduğun şehri senin kadar tanıyorum ve sana destek olurken şehrinin özelliklerine, tüketiciye, adetlerine göre eğitimi şekillendiriyorum.

Çünkü, Tedarikçi bilgim sonsuz; Şehir şehir gezdikçe tanıştığım üreticileri, toptancıları bir bir seninle paylaşıyorum.

Çünkü; Türkiye yeni nesil çiçekçiler iletişim ağımız var; aynı şehirde ya da farklı şehirlerde mezunlar birbirleriyle bilgi paylaşımı yapabilsin, birbirlerine destek olsun, birbirlerinden güç alsınlar diye bir telegram grubu kurduk. Yeni arkadaşlar, dostlar ediniyor, bol bol çiçek konuşuyoruz. Ayrıca hiç bir mezunumuz birbirine rakip değil, iş birliği içindedir.

Çünkü idealistim; Sırf ticaret olsun diye değil, öğretmek ve paylaşmak için bu mesleği yapıyorum. Her gün aynı heyecanla ve keyifle çalışıyor, gelişim ve yenilikler için hayaller kurmaya da devam ediyorum. Birlikte yapacağımız daha çok şey var…

Çünkü, kadınım; Kendi ayaklarının üzerinde duran, destek almadan adım adım işini geliştirmiş bir kadın… Kadın girişimcilere hayallerindeki işi yapabilmeleri için destek olmaya çalışıyorum. Çiçekler kadınların ellerinde bir başka güzel, kadınlar iş hayatın da bir başka güzel ve mutlu.

Çünkü, çiçekleri çok seviyorum; enerjileri bir harika, renkleri, dokuları, kokuları…Bu beni öylesine mutlu ediyor ki, herkesle paylaşmak istiyorum, herkes mutlu olsun istiyorum. Daha çok çiçek alınsın, daha çok üretilsin, daha çok çiçekçi olsun, daha daha…

Çünkü, işini çok seven ve aşkla yapan bir ekibim var. Çiçek Tasarım Okuluna geldiğinde sıcacık, samimi, işini aşkla yapan kişiler arasında güvende ve mutlu hissedersin. Bu yolda yalnız değilsin.

Çünkü, tam bir meslek eğitimi; Çiçek tasarımı, çiçek düzenleme prensipleri, çiçek bakımı gibi temel konuların dışında maliyet ve satış, sosyal medya, mağaza düzeni, girişimcilik tüyoları, işletme, reklam vb. konular da programa dahildir. Bazen birlikte marka ismini bile buluyoruz.  Aslında, bu bir girişimcilik meslek paketidir.