Buse Ekinci Kimdir?

Merhaba, ben Buse Ekinci. 1981 İstanbul doğumlu, 1 erkek çocuk annesiyim.

Ailemin uygun gördüğü meslek eğitimini aldıktan sonra, o işi yapamayacağımı anlayıp, uğruna uykusuz kalabileceğim,  pes etmeyeceğim o işi aramaya devam ettim. Seveceğimi düşündüğüm bir çok meslek için girişimlerde bulundum. Yakın bir arkadaşımın düğünü için gerekli olan süsleme organizasyonu ve çiçek düzenlemeleri yaparak çiçek tasarımı dünyasına ilk adımı attım.

Halen zevkle devam ettirmekte olduğu mesleğimin ilk temeli olan ‘Çiçek Tasarımı Eğitimi’ni ABD’nin Şikago şehrinde, ‘Chicago School of Flower’ da aldım. Yine ABD okullarından ”Flower Design İnstitute” online eğitim ve son olarak da Hollanda okulu olan ”Flower Academy” den eğitimler aldım.

2008 yılında Türkiye’ye döndükten sonra çiçek tasarımı çalışmalarına mesleğe yönelik ve hobi amaçlı atölye dersleri vererek devam ettim.  İstanbul’da canlı çiçek tasarımı eğitmenliği ve Çiçek’te mağaza işletmeciliği & kesme çiçek tasarımcılığı yaptım.  Yazılı ve görsel basının ilgisini çeken eğitimlerimle bir çok dergi, gazete ve tv show’ları ile kesme çiçek kültürünü yaymaya başladım.

2014’te Florart markasını kurarak ile ilk çiçekçilik mesleği kursları vermeye başladım. Yanlış bir ortak seçimi ve anlaşmazlıklar sonrası ortaklıktan ayrıldım. Hala bu markanın yarı ortağı fakat eğitmeni değilim.

Tüm tecrübe, bilgi ve birikimlerimle 2017’de Çiçek Tasarım Okulu’nu kurarak tüm ülkeye seyahat etmeye ve yeni nesil çiçekçiliği ülkemizin her şehrine taşımaya başladım.

Ülkemin bir çok şehrinde kadın çiçekseverlerle buluşuyor; profesyonel çiçekçiliğe yönelik mesleki eğitimler veriyor, hobi derslerinde meraklıları ile birlikte rengârenk temalı tasarımlar yapıyorum. Çiçekçi açmak isteyen her çiçeksevere de danışmanlık yapıyorum.

”Çiçekçilik yetenek değildir; doğru bilgi, ilgi ve bol pratik ile mümkündür.”

Buse Ekinci

https://www.linkedin.com/in/buse-ekinci-71639117/