Buse Ekinci Kimdir?

Merhaba, ben Buse Ekinci. 1981 İstanbul doğumlu, 1 erkek çocuk annesiyim. Kova Burcuyum 🙂

Ailemin uygun gördüğü meslek eğitimini aldıktan sonra, yapamayacağımı anlayıp, uğruna uykusuz kalabileceğim,  pes etmeyeceğim o  işi aramaya devam ettim. Seveceğimi düşündüğüm bir çok meslek için girişimlerde bulundum. Yakın bir arkadaşımın düğünü için gerekli olan süsleme organizasyonu ve çiçek düzenlemelerini yaparak büyülü çiçek tasarımı dünyasına ilk adımı attım.

Halen zevkle devam ettirmekte olduğum mesleğimin ilk temeli olan ‘Çiçek Tasarımı Eğitimi’ni 2007 yılında ABD’nin Şikago şehrinde, ‘Chicago School of Flower’ da aldım. Yine ABD okullarından ”Flower Design İnstitute” online eğitimle kendimi daha çok geliştirdim. 2015 yılında Master eğitimi için  Hollanda okulu olan ”Flower Academy”  kurucusu ve eğitmeni Lucas Jansen’ den eğitim aldım. 2019 da Rusya’nın ünlü tasarımcılarının markası olan  ”Borsch Buket” in okulundan ”Yenilebilen Buketler” eğitimi aldım . 2020 de ise yine Rusya’nın ünlü tasarımcılarından Lacy Bird’in kurduğu LBA dan online buket eğitimleri aldım . 2011 yılından beri yazılı ve görsel basının ilgisini çeken eğitimlerimle bir çok dergi, gazete ve tv show’ları ile kesme çiçek kültürünü yaymaya başladım.

2014’te kurduğum Florart markasını yanlış ortak seçimi ve anlaşmazlıklar sonrası olduğu gibi bıraktım. Hala bu markanın patentinin yarı ortağı fakat eğitmeni değilim.

Tüm tecrübe, bilgi ve birikimlerimle  2017’de Çiçek Tasarım Okulu’nu kurarak tüm ülkeye seyahat etmeye ve yeni nesil çiçekçiliği ülkemizin her şehrine taşımaya başladım. Çiçek tasarımı çalışmalarına mesleğe yönelik ve hobi amaçlı atölye dersleri ile devam ediyorum.

Ülkemin bir çok şehrinde  çiçekseverlerle buluşuyor; profesyonel çiçekçiliğe yönelik mesleki eğitimler veriyor, hobi derslerinde meraklıları ile birlikte rengârenk temalı tasarımlar yapıyorum. Çiçekçi açmak isteyen her çiçeksevere de ayrıca danışmanlık sağlıyorum.

2020’den beri  ” Çiçek Sepeti” yeni markası Olan ” Viabonte” nin tasarımcısı ve danışmanıyım. Ve bunun yanında bir çok mezunumun da marka ve çiçekçilik danışmanlığını yapmaktayım.

Sizin soracak, benim ise öğretecek çok şeyim var…

Buse Ekinci

https://www.linkedin.com/in/buse-ekinci-71639117/